Proč nás podpořit?

Náš projekt solidárního komunitního bydlení by nebyl možný bez podpory mnoha různých jednotlivých lidí, jako jste třeba i Vy!

Děláme projekt pro lidi od lidí, který pomůže nejen samotným obyvatelům domů, ale přinese užitek i široké veřejnosti. První vlaštovka ukazuje, že i v českých podmínkách může fungovat alternativní forma jistého a dostupného bydlení. Věříme, že tak otevřeme cestu mnoha dalším, kteří o podobném způsobu bydlení snili, ale nevěděli, jak na to.

Náš dům nebude určen pouze k bydlení, chceme aby zároveň hrál pozitivní roli pro své bezprostřední okolí a byly tak přínosem i pro místní komunitu. Otevřeme v něm veřejný prostor, kde budeme pořádat kulturní akce, debaty, sousedská setkání, workshopy či semináře.

Jak nás můžete podpořit?

Finančně

Aby všechno fungovalo podle plánu, musíme náš dům rekonstruovat. V současné době architekti připravují pro nás plán rekonstrukce a zároveň svépomocí upravujeme veřejný prostor. Rekonstrukce potrvá pár let a potřebujeme na ni finanční prostředky. Ty získáváme především z přímých půjček, u nichž nabízíme úrok 0–5 %. Více o přímých půjčkách se dozvíte zde.

Jestli nás chcete podpořit měnší částkou, můžete nám poslat dar na darujme.cz.

Informačně

Velmi nám pomůžete, pokud budete myšlenku a informace o Sdílených domech i První vlaštovce šířit mezi své známé, kamarádky a příbuzné a pomůžete nám tak rozšířit okruh lidí, kteří by byli ochotni aktivně nás podpořit. Můžete nás lajknout na Facebooku a pozvat na naši stránku své přátele. Pokud pracujete v médiích či někoho takového znáte, můžete nám pomoci článkem či jiným příspěvkem o našem projektu.

Přípravou akcí ve veřejném prostoru

V současné době začínáme již připravovat akce pro veřejnost. Chceme organizovat diskuze na aktuální témata, přednášky, workshopy, literární čtení, swapy apod. Hledáme lidi, kteří se na vymýšlení a přípravách akcí budou aktivně podílet. Jestli na to máte čas, energii a nápady, napište nám – budeme moc rádi!

Způsobů, jak nás podpořit, je určitě mnoho. Pokud Vás napadá další či se nás chcete jen na něco zeptat, určitě nám napište – náš e-mail je vlastovka@sdilenedomy.cz